MALINA DELNIWA w naszej ofercie!

MALINA DELNIWA - już przyjmujemy zamówienia!

Delniwa - to polska, wczesna odmiana maliny, o powtarzającym owocowaniu, wyhodowana w Spółce Niwa Hodowla Roślin Jagodowych w Brzeznej, chroniona tymczasowym prawem do odmiany od 15 stycznia 2017 roku. Autorem odmiany jest dr Agnieszka Orzeł.
Roślina ta wydaje dużą liczbę odrostów korzeniowych, wyrastają z nich pędy o średniej długości, około 1,3-1,6 m. Jest to zdecydowanie odmiana deserowa o wysokiej jakości i trwałości pozbiorczej owoców. Pierwsze owoce Delniwy są bardzo duże (koło 6 g) później średniej wielkości (4,5, 5 g), mają jasnoczerwony kolor, z charakterystycznym połyskiem, są w kształcie stożka, bardzo smaczne i nie tracą smaku wraz ze spadkiem temperatury pod koniec sezonu...
 
» czytaj więcej

 

 

O NAS

Szkółka ‘Jagoda’ którą 25 lat temu założył Leszek Stalski zajmuje się produkcją krzewów i owoców jagodowych, poszerzając co roku ofertę o nowe odmiany roślin. Produkowane sadzonki są pod stałą kontrolą PIORIN. Nasz materiał szkółkarski trafia na plantacje zarówno w kraju jak i za granicą. Z przyjemnością przedstawiamy Państwu aktualną ofertę handlową. Mamy nadzieję, że w naszej ofercie znajdą Państwo poszukiwane przez siebie rośliny jagodowe.

 

 

© 2016 Copyright by Szkolka-Jagoda.pl